Specializovaný prodejce vinoték

Proč nakoupit u nás?

www.specshop.cz

OVĚŘENÝ OBCHOD

138 067

spokojených zákazníků = záruka bezpečného nákupu i pro Vás!

Něco více o domácích vinotékách

Máte rádi víno? Pokud nevlastníte vinný sklípek, jistě oceníte domácí vinotéku nebo lednici na víno. Chladnička na víno totiž dávno není výsadou restaurací. Naopak, v našich bytech již zdomácněla.

 Ale jak si vybrat tu správnou domácí vinotéku? Mimo základní funkce – udržení ideální teploty, bude Vaše chladnička vína významnou součástí interiéru. V našem e-shopu naleznete designově povedené kousky, které zcela jistě jako obyčejné lednice na víno nevypadají.

 

Červené nebo bílé?

To je samozřejmě Vaše volba. Důležité je vědět, že pro každé je ideální jiná teplota. Proto by měla domácí vinotéka umožnit chladit oba druhy zároveň. To umožňují vícezónové lednice na víno. V každé zóně lze nezávisle nastavit teplotu. Pro kvalitní suchá bílá vína z naší provenience nastavte teplotu 8 – 12 °C. Červená vína s vysokým taninem mají být podávána při teplotě 15 – 17 °C. Jak vidíte, rozdíl je velký a nejste-li ctitelem, pouze bílého nebo červeného, pak je vícezónová chladnička vína správnou volbou.

 

Kam s ním?

Obdobně jako klasická lednička i domácí vinotéka může být volně stojící nebo vestavěná. Výsledná volba záleží na dispozici kuchyně nebo prostor, kde chladnička vína bude umístěna. Nabízíme lednice na víno, které mohou být soliterní součástí kuchyně nebo vestavěné v lince. Umíme dodat všechny konstrukční varianty domácí vinotéky.

 

Chladit a nerušit

Mít správně vychlazené víno by nebylo k ničemu, pokud byste si jej měli vychutnat uprostřed staveniště. Pokud nevlastníte velký dům a Vaše chladnička vína nebude umístěna v suterénu, sledujte i její hlučnost. Ta správná domácí vinotéka musí chladit a nerušit. Hlučnost v našem e-shopu uvádíme u každé lednice na víno.

 

Typy chlazení

V naší nabídce je chladnička vína, lednice na vínodomácí vinotéka ve variantě termočlánkové i kompresorové. Kompresorová domácí vinotéka je úspornější (více než o polovinu). Zároveň má taková lednice na víno i větší chladící výkon. Termočlánková chladnička vína je naopak jednoduchá a nenáročná.

 

Domácí vinotéka je snem mnoha milovníků vína. Díky našemu e-shopu si jej můžete splnit i vy. Doufáme, že i díky našim radám se Vám podaří vybrat ten správný model lednice na vínochladnička vína se tak stane součástí Vašeho domova. Nechali jsme na Vás poslední volbu a to jakou značku lednice na víno si vyberete, protože výběr designu lednice na víno je přísně individuální záležitostí.

 

Těšíme se, že lednice na víno od nás Vám zpříjemní mnoho svátečních i všedních dní!

Nejprodávanější Produkty

DUNAVOX DX-30.80DK

13 999 Kč

Liebherr WTb 4212

30 190 Kč

DUNAVOX DX-28.88KF

9 999 Kč

DUNAVOX DX-20.62KF

9 299 Kč