Specializovaný prodejce vinoték

Proč nakoupit u nás?

www.specshop.cz

OVĚŘENÝ OBCHOD

138 067

spokojených zákazníků = záruka bezpečného nákupu i pro Vás!

Jak vybrat domácí vinotéku?

Vinotéka je ideální řešení, jak vytvořit optimální podmínky pro skladování vína v pohodlí domova. Pokud nevlastníte vinný sklep a nemáte svého oblíbeného vinaře přes ulici, umožní Vám domácí vinotéka mít víno vždy po ruce, správně nachlazené a připravené ke konzumaci. Navíc na sbírku lahví v prosklené a osvětlené skříni je prostě příjemný pohled.

Konkrétní tipy pro výběr vinotéky

  1. Zvažte velikost vinotéky, celkový objem, kolik lahví vinotéka pojme. Celkový počet se uvádí při plném naplnění. Dejte pozor na skládání lahví, mohou se pokládat i na sebe. Některé police umožňují náklon pro prezentaci. Pokud chcete mít lahve pěkně přehledně, počítejte s nižším naplněním, případně vybírejte větší skříň.
  2. Umístění. Vinotéky mohou být určeny k zabudování pod pult, nebo nábytkové stěny, jako vestavba. Jiné modely jsou konstruované jako volně stojící, samostatný kus nábytku. Některé modely umožňují obojí použití.
  3. Chlazení kompresorové nebo termočlánkové. Termočlánkové mívají nižší pořizovací cenu, vytvářejí menší hluk. Mají však nižší účinnost chlazení a vysokou spotřebu. Kompresorové mají naopak vysokou účinnost a menší spotřebu.
  4. Počet teplotních zón, jednozónové jsou určené pro jeden druh vína. Dvouzónové pro ukládání bílého i červeného zároveň. Vícezónové umožňují nastavení teploty pro jednotlivé zóny zvlášť. Můžete v nich tedy skladovat jakákoli vína.
  5. Hlučnost je důležitá především ve spojitosti s konkrétním umístěním v prostoru. Hladina hluku Vás jistě bude zajímat v případě, že hodláte umístit vinotéku do bezprostřední blízkosti sedací soupravy, či pracovního koutu v bytě, kde může být zvuk kompresoru a ventilátoru rušivý. Naopak, při plánovaném zabudování do kuchyňské linky, nábytkové stěny, nebo umístění do prostor neustálého ruchu jako je chodba, kanceláře, penziony a různé služby, hladina hluku nebude rozhodujícím parametrem.
  6. Mezi další parametry, které pomohou při finálním výběru, patří: materiál polic (dřevo, drátěné rošty), funkce odmrazování, zvuková signalizace otevřených dveří, udržení nastavené teploty a vlhkosti, odstranění zápachu (přítomnost uhlíkového filtru), funkce dotápění (pro případ náhlého poklesu teploty okolí), možnost změny otevírání dveří, integrovaný zámek, nastavitelné nožky a další.

Vlastnit vinotéku není luxus. Domácí vinotéky jsou dnes již běžnou praktickou součástí mnoha domácností. Prodáváme vinotéky špičkových výrobců Liebherr, Dunavox, Humibox a další. Pokud potřebujete poradit s výběrem, doplnit informace, neváhejte se obrátit na naše specialisty.

Nejprodávanější Produkty

DUNAVOX DX-30.80DK

13 999 Kč

Liebherr WTb 4212

30 190 Kč

DUNAVOX DX-28.88KF

9 999 Kč

DUNAVOX DX-20.62KF

9 299 Kč